2017. június 20-tól a saját árut szállító cégek munkavállalói részére is adómentesen elszámolható a kiküldetés napidíj átalánya


Kihirdetésre került az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2017. évi LXXVII. törvény, melynek következtében a kihirdetés napját követő naptól (2017.06.20.) a közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként és árukísérőként foglalkoztatott személyek körét kiterjeszti, így a saját célra folytatott áru, ill. személyszállítás esetén is igazolás nélkül, adómentesen elszámolható a napi 3000 forint és a 60 Euro napidíj.

Read more

Milyen jogi következménye lehet annak, hogy a program nem felel meg a jogi következményeknek?


Abban az esetben, ha egy számlázó program adatszolgáltatása nem felel meg a jogszabályi követelményeknek, akkor mulasztási bírság szabható ki. Az esetleges jogkövetkezményekről nem a Rendelet, hanem az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) rendelkezik. A hiányos adattartalmú adatexport – mivel az adózó az adóhatóság felhívásának ellenére nem az előírások szerint bocsátja rendelkezésre a kért adatokat – az Art. 172.

Read more

Még másfél hónapig fizethetünk a régi 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel!


Július 31-ig lehet fizetni a készpénzes vásárlásoknál a régi - 2016 előtt kibocsátott - 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel, mert július végén a Magyar Nemzeti Bank bevonja a forgalomból azokat - közölte az MNB. A régi bankjegyek a bevonást követően, díjmentesen beválthatók minden bank- és postafiókban három évig, a jegybankban pedig húsz évig - azonos címletű - törvényes fizetőeszközre.
Forrás: mnb.hu

Read more

Hány szabadság is jár egy évben?


Igaz, már szinte év közepe van, de így nyár elején a nyári szabadságok kivétele előtt érdemes tisztában lennünk, hogy mennyi szabadság is jár nekünk.

Az alapszabadság, minden foglalkoztatott munkavállalót változatlanul megillet, mely évente 20 nap. Ehhez adódnak hozzá a pótszabadságok.

Pótszabadság mértéke,  jogcímei 2017-ben:

Read more

Melyik szülőnek jár a családi pótlék, ha már nem élnek együtt, de a gyermeküket felváltva nevelik?


A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény szerint a családi pótlék lehet nevelési ellátás vagy iskoláztatási támogatás, attól függően, hogy a gyermek hány éves, tankötelezett-e már.

Read more